Știri și evenimente

Eveniment dedicat eroilor neamului din Primul Razboi Mondial

Duminica , 21 octombrie 2018, ora 11:30, la Monumentul Eroilor din sat Stolnici, comuna Stolnici, va avea loc un eveniment dedicat eroilor neamului din Primul Razboi Mondial si care este organizat in cadrul Centenarului Marii Uniri. Cu aceasta ocazie se va semna si Acordul de infratire si parteneriat  dintre Comuna Stolnici, Judetul Arges  cu comuna Boscana, raionul Criuleni, Republica Moldova

Program " Scoala altfel"

In perioada de programul „Şcoala Altfel“  copiii de la Scoala Generala “ Constantin Balaceanu Stolnici” s-au bucurat de o excursie cu sprijinul primariei Stolnici si cu ajutor financiar din partea domnului  Stan Adrian ,in care au avut diferite activitati. Pentru inceput au vizitat Muzeul Satului de la Golesti si apoi au vizitat gradina zoologica din Trivale incheind cu participarea la un spectacol la teatrul “Alexandru Davila” din Pitesti.